Sıkça Sorulan Sorular

Bu video ders platformunda her seviyeye uygun yoga ve meditasyon dersleri, çeşitli seriler ve programlar bulacaksın. Ayın konumuna özel tasarlanan Ay Ritüelleri ve günlük rutinine katmak isteyebileceğin Sabah Ritüelleri sunuyoruz. Flover’lardan gelen öneri ve taleplere de açığız!

Üyelikler

Üyelik ücreti ne kadar? Bu ücret karşılığında hangi derslerden yararlanabilirim?

Şu an için sunduğumuz tüm üyelik ücretlerine buradan ulaşabilir, ilgilendiğin üyeliklere tıklayarak o üyelik kapsamında yararlanabileceğin dersler hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?

Dilediğin zaman hesabına giriş yaparak üyeliğini iptal edebilirsin, bunun için “Ayarlar > Satın Alımlar > Üyelik - Üyeliği iptal et" adımlarını izlemen yeterli.


Uygulama üzerinden başlattığın üyeliğinin iptalini App Store/Google Play > Profil - Abonelikler sayfasından yapabilirsin. Üyelik iptalleri sadece üyeler tarafından yapılır.

Üyeliğimi iptal ettim, şimdi ne olacak?

Aylık üyeliğini 30 gün dolmadan iptal ettiysen kalan günlerinde derslerden faydalanmaya devam edebileceksin. Yıllık üyeliğinde de aynı şekilde, kalan süre boyunca erişimin devam edecek. Süre dolduğunda üyeliğin yenilenmeyecek.


Üyelik iptali hesabının kapanmasına yol açmaz, hesabın aktif bir üyeliğin olmasa da açık kalır. Hesabının tamamen silinmesini istersen bize hesabını oluşturduğun e-mail adresinden ulaşman yeterli.

Üyelik ücreti ileride değişecek mi?

Ücretler değişse de, üyeliğini iptal etmediğin sürece başlattığın ücretten üyeliğini yenilemeye devam edebilirsin.

App'ten üyelik oluşturdum ama dersleri izleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

Flov Online hesabına giriş yapmadan/ hesap oluşturmadan ödeme yaptığında sistem sana yeni anonim bir hesap oluşturuyor.


App üyeliğini kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.


🌙 Flov Studio uygulamasını silip tekrar yükle.

🌙 Uygulamayı açtığında sağ alt tarafta “Hesap” bölümüne tıkla.

🌙 “Şimdi Katıl” butonuna tıkla.

🌙 En altta göreceğin “Zaten abone misiniz?” butonuna tıkla.

🌙 Açılan sayfada “Satın alımı geri yükle” butonunu göreceksin. Tıkladığında üyeliğine erişebiliyor olacaksın. 

Yoga ve Meditasyon

Dersler canlı mı oluyor?

Hayır, kaydedilmiş video dersler sunuyoruz. Fakat ders hakkında aklına takılan bir şey olursa o dersin altına yorum olarak yazabilirsin, ekibimiz en kısa zamanda cevaplayacak. 

Derslerde neye ihtiyacım var?

Derste mat dışında bir ekipman kullanılacaksa o dersin açıklama kısmında ve dersin en başında mutlaka belirtiyoruz, evde olabilecek alternatifleri konusunda fikir veriyoruz.

Flov Online'da aradığım dersleri nasıl bulabilirim?

Tüm yoga derslerini seviye, hız, eğitmen, süre ve ekipman ihtiyacına göre kategorilendirdik. Filtreleri kullanarak sana en uygun dersleri bulabilirsin.


Ayrıca arama kutucuğunu kullanarak poz adı, çalışmak istediğin bölge, yoga dersi sırasında kısa nefes ve meditasyon çalışmaları gibi daha spesifik aramalar yapabilirsin. Örneğin; arama kutucuğuna "navasana" yazarak bu pozun pratik edildiği tüm derslere veya "hamstring" yazarak bu kas grubuna odaklanan derslere ulaşabilirsin. Veya "breathwork" yazarak kısa nefes çalışmaları da yaptığımız dersleri inceleyebilirsin.

Daha önce hiç meditasyon yapmadım, sizinle başlayabilir miyim?

Sunduğumuz meditasyon derslerinde seviyelendirme yok. İhtiyacın olan, ilgini çeken konuya dair meditasyonları deneyebilirsin.

O konuda zihnini güçlendirmek, farklı zamanlarda deneyimlemek için istediğin meditasyonları tekrar edebilirsin.


"Meditasyona Başlangıç Serisi" ile meditasyon hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsin.

Daha önce hiç yoga yapmadım, nasıl başlayabilirim?

Onlarca başlangıç seviyesi yoga dersinin yanı sıra temel pozları detaylıca anlatan bir serimiz var.


Önerimiz "14 Günlük Başlangıç Programı" ile başlaman. Bu programı 14 günde veya zamana yayarak tamamlayabilirsin.


Daha sonra filteleri kullanarak diğer başlangıç seviyesi dersleri ve programları deneyebilirsin.

Yeni başladıktan ne kadar sonra orta seviye dersleri yapabilirim?

Düzenli olarak 1.5-2 ay başlangıç seviyesi pratik sonrası geçmeni öneriyoruz, ama bu soruya en doğru cevabın vücudun verecektir.


Dilersen bunu düşünmeye başladığında "Beginner'dan All Levels'a" programına bir göz atabilirsin. Eğer bu program o an sana uygun gelirse devam edebilirsin.


Biraz zorlanmadan konfor alanımızdan çıkamayacağımızı ve gelişemeyeceğimizi unutma! Fakat bu zorlanmanın çok fazla olduğunu hissedersen, her zaman başlangıç seviyesi derslere dönerek pratiğini kendi hızında kuvvetlendirebilirsin.

Ders sırasında yapamadığım pozlar olması normal mi?

Çok normal. Dersleri seviyelere göre sınıflandırsak bile kimsenin vücudu aynı değil. Yapamadığın pozlarda çocuk pozunda dinlenebilir ve gücün arttıkça tekrar deneyebilirsin. 

Ne zaman ve ne kadar yoga yapmalıyım?

Flov Online’da zamanlama sınırı yok, ne zaman istersen dersleri yapabilirsin. Pratik sıklığın kişisel olarak değişecektir, sürdürülebilir olması için deneyerek kendi temponu bulmanı öneririz. 

Hediye Kartları

Online üyeliğinizi arkadaşlarıma hediye edebilir miyim?

Flov Online ana sayfasının en altındaki "Hediye Kartı Al" butonuna tıklayarak belirli bir üyelik veya istediğin tutarda bir hediye kartı oluşturabilirsin.

Örneğin, arkadaşına sabah ritüeli serisini hediye etmek istersen 39.90 TL yazabilirsin.


Yönlendirmeleri takip ederken Flov Online ile tanışmasını istediğin arkadaşının e-mail adresini girerek dilersen özel bir mesaj ekleyebilirsin.

Arkadaşım bana aylık üyelik hediye etti, nasıl kullanacağım?

Arkadaşın sana bir üyelik veya bir bakiye hediye etmiş olabilir. Eğer bir üyelik bakiyesi hediye etmiş ise anasayfadaki "Şimdi Başla" butonuna tıklayabilir, hediye edilen üyeliğini seçerek yönlendirmeleri izleyebilirsin.


Ödeme adımına geldiğinde sağ taraftaki kutucuğa hediye kartı kodunu girmelisin, hediyenin ödenecek tutardan düştüğünü göreceksin.


Hediyeni sabah ritüeli serisi gibi içeriklere erişimde de kullanabilirsin, aynı işlemi bu içerikleri seçerek tamamlaman yeterli olacaktır.


Yardıma ihtiyaç duyduğun her zaman bize email veya Instagram üzerinden mesaj göndererek ulaşabileceğini unutma!

Ritüeller

Ay Ritüeli üyeliğe dahil mi?

Evet, Ay Ritüelleri tüm üyeliklere dahil.

Sabah Ritüelleri üyeliğe dahil mi?

Bu seriye dahil 3 Sabah Ritüeli aylık ve yıllık Premium üyeliklere dahil. 

İlk defa ritüel yaparken bilmem gereken bir şey var mı?

Ay ritüelleri hakkında bilmen gereken her şeyi kurucumuz Ece detaylıca anlattı, buraya tıklayarak videoya ulaşabilirsin.

Ritüeli yaparken neye ihtiyacım var?

Rahat oturabileceğin bir zemin ve bir kağıt kalem dışında hiçbir şey şart değil. Eğer kristallerin, kartların, tütsün ve mumların varsa kendine rahatça odaklanabileceğin bir ortam yaratman kesinlikle iyi bir fikir.


O ayki ritüele özel yanında olmasını tavsiye edeceğimiz bir şey olursa mutlaka ritüelin açıklama kutusuna ekleyeceğiz.

Ritüeli ne zaman yapmalıyım?

Pratiğinde ayın enerjisinden maksimum faydayı sağlaman için Ay Ritüel'ini yeni ay/dolunaydan 5 gün önce veya sonra yapmanı öneriyoruz. Bu süre zarfında yapamazsan dert etme, fayda ve etkisini yine de hissedeceksin.


Gece veya gündüz yapman fark etmez, dünyanın bir yerinde her an gece! Ama özellikle dolunayda ayı görerek ritüele oturmanın daha etkili olduğunu savunanlar çok.


Sabah Ritüelleri ise sihrini 30 günlük düzenli pratik ile ortaya çıkarıyor. Sabah güne başlarken sana uygun ritüel ile kendine zaman ayırabilirsin.

İletişim

Destek almak için Flov ekibi ile nasıl iletişime geçebilirim?

Bize sayfanın sağ alt köşesindeki kutucuğa tıklayarak yazabilirsin. Aynı zamanda Instagram hesabımızda (@flovstudio) direkt mesaj atabilir, veya info@flovstudio.com 'a e-mail atarak bize ulaşabilirsin. Tüm mesajlara en fazla 24 saat içinde dönüş sağlamaya çalışıyoruz. Anlayışın için şimdiden çok teşekkürler!

Akışta kendini bul.

Sana kendin olabileceğin güvenli bir alan yaratmak için buradayız.

Şimdi Katıl