Deneyimini iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz.

SIK SORULANLAR


Üyelik


Flov Online’da neler var?

Bu video ders platformunda her seviyeye uygun yoga akışları, meditasyon dersleri, çeşitli seriler ve bu derslerden oluşan programlar var. Bu derslerin yanı sıra Ay'ın konumuna özel tasarlanan ay ritüelleri, günlük rutinine katmak isteyebileceğin sabah ritüelleri ve iç huzurunu destekleyecek mantralar var. Yeni ders ve içerikler için Flover’lardan gelen öneri ve taleplere her zaman açığız!


Üyelik ücreti ne kadar? Bu ücret karşılığında hangi derslerden yararlanabilirim?

Şu an için sunduğumuz tüm üyelik ücretlerine buradan ulaşabilir, ilgilendiğin üyeliklere tıklayarak o üyelik kapsamında yararlanabileceğin dersler hakkında detaylı bilgi alabilirsin


Üyeliğimi dondurabilir miyim?

Flov Online üyeliğine dilediğin yerden, istediğin zaman ulaşabilirsin. Üyelik dondurmak sadece fiziksel olarak pratik yapmanı engelleyecek sağlık durumların için bize doktor raporunu ilettiğinde mümkün.


Üyelik ücreti ileride değişecek mi?

Üyeliğini iptal etmediğin sürece ücret değişse de başlattığın ücretten üyeliğini yenilemeye devam edebilirsin.


Her ay tekrar paket satın almam mı gerekiyor? 

Hayır, Flov Online aylık tekrar eden üyelik sistemi ile çalışıyor. Aylık üyelik oluştururken bilgilerini girdiğin kredi kartından her 30 günün sonunda üyeliğin yenilenecek, yıllık üyeliğin ise 12 ay sonunda otomatik olarak yenilenir. Üyeliğinin devam etmesini istemezsen profilinden iptal edebilirsin. 


Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?

Dilediğin zaman hesabına giriş yaparak üyeliğini iptal edebilirsin, bunun için “Ayarlar > Satın Alımlar > Üyelik - Üyeliği iptal et" adımlarını izlemen yeterli. App üzerinden başlattığın üyeliğinin iptalini App Store/Google Play > Profil - Abonelikler sayfasından yapabilirsin. Üyelik iptalleri sadece üyeler tarafından yapılır.


Üyeliğimi iptal ettiğim gün hesabım kapanacak mı?

Aylık üyelik paketi satın aldığında 30 gün boyunca derslere erişim hakkı kazanırsın. Üyeliğini bu 30 gün dolmadan iptal etsen bile kalan haklarını kullanmaya devam edebileceksin. Üyelik iptali hesabının kapanmasına yol açmaz, hesabın aktif bir üyeliğin olmasa da açık kalır. Hesabının tamamen silinmesini istersen bize hesabını oluşturduğun e-mail adresinden ulaşman yeterli!


Stüdyo derslerine kayıt olduğum hesabım ile Flov Online’dan ders alabilir miyim?

Hayır, ikisi farklı kayıt ve ödeme sistemleri olduğu için yeni bir hesap açmalısın.Hediye kartları Online üyeliğinizi arkadaşlarıma hediye edebilir miyim?

Flov Online ana sayfasının en altındaki "Hediye Kartı Al" a tıklayarak belirli bir üyelik veya istediğin tutarda bir hediye kartı oluşturabilirsin. Örneğin, arkadaşına  sabah ritüeli serisini hediye etmek istersen 39.90 TL yazabilirsin. Yönlendirmeleri takip ederken Flov Online ile tanışmasını istediğin arkadaşının e-mail adresini girerek dilersen özel bir mesaj ekleyebilirsin.


Arkadaşım bana aylık üyelik hediye etti, nasıl kullanacağım?

Arkadaşın sana bir üyelik veya bir bakiye hediye etmiş olabilir. Eğer bir üyelik bakiyesi hediye etmiş ise anasayfadaki "Hemen Başla" butonuna tıklayabilir, hediye edilen üyeliğini seçerek yönlendirmeleri izleyebilirsin. Ödeme adımına geldiğinde sağ taraftaki kutucuğa hediye kartı kodunu girmelisin, hediye bakiyenin ödenecek tutardan düştüğünü göreceksin. Hediye bakiyeni sabah ritüeli serisi gibi içeriklere erişimde de kullanabilirsin, aynı işlemi bu içerikleri seçerek tamamlaman yeterli olacaktır. Yardıma ihtiyaç duyduğun her zaman bize email veya Instagram üzerinden mesaj göndererek ulaşabileceğini unutma!Dersler Flov Online'da aradığım dersleri nasıl bulabilirim?

Tüm yoga derslerini seviye, hız, eğitmen, süre ve ekipman ihtiyacına göre kategorilendirdik. Filtreleri kullanarak sana en uygun dersleri bulabilirsin.

Ayrıca arama kutucuğunu kullanarak poz adı, çalışmak istediğin bölge, yoga dersi sırasında kısa nefes ve meditasyon çalışmaları gibi daha spesifik aramalar yapabilirsin. Örneğin; arama kutucuğuna "navasana" yazarak bu pozun pratik edildiği tüm derslere veya "hamstring" yazarak bu kas grubuna odaklanan derslere ulaşabilirsin. Veya "breathwork" yazarak kısa nefes çalışmaları da yaptığımız dersleri inceleyebilirsin.


Daha önce hiç yoga yapmadım, Flov Online ile yogaya sıfırdan başlayabilir miyim?

Flov Online'da onlarca başlangıç seviyesi yoga dersinin yanı sıra temel pozları detaylıca anlatan bir seri bulabilirsin. Ayrıca "14 Günlük Başlangıç Programı" ile başlayıp seviyene göre diğer programları takip ederek pratiğini güçlendirebilirsin.


Derslerde neye ihtiyacım var?

Derste mat dışında bir ekipman kullanılacaksa o dersin açıklama kısmında ve dersin en başında mutlaka belirtiyoruz ve evde olabilecek alternatifleri konusunda fikir veriyoruz.


Ne zaman ve ne kadar yoga yapmalıyım?

Flov Online’da zamanlama sınırı yok, ne zaman istersen dersleri yapabilirsin. Pratik sıklığın kişisel olarak değişecektir, sürdürülebilir olması için deneyerek kendi temponu bulmanı öneririz. 


Dersler canlı mı oluyor?

Hayır, kaydedilmiş video dersler sunuyoruz. Fakat ders hakkında aklına takılan bir şey olursa o dersin altına yorum olarak yazabilirsin, ekibimiz en kısa zamanda cevaplayacak. 


Ders sırasında yapamadığım pozlar olması normal mi?

Çok normal. Dersleri seviyelere göre sınıflandırsak bile kimsenin vücudu aynı değil. Yapamadığın pozlarda çocuk pozunda dinlenebilir ve gücün arttıkça tekrar deneyebilirsin. 


Yeni başladıktan ne kadar sonra orta seviye dersleri yapabilirim?

Düzenli olarak 1.5-2 ay başlangıç seviyesi pratik sonrası geçmeni öneriyoruz, ama bu soruya en doğru cevabın vücudun verecektir. Dilersen bunu düşünmeye başladığında "Beginner'dan All Levels'a" programına bir göz atabilirsin. Eğer bu program o an sana uygun gelirse devam edebilirsin, biraz zorlanmadan konfor alanımızdan çıkamayacağımızı ve gelişemeyeceğimizi unutma! Fakat bu zorlanmanın çok fazla olduğunu hissedersen, her zaman başlangıç seviyesi derslere dönerek pratiğini kendi hızında kuvvetlendirebilirsin.


Meditasyon derslerinde seviye var mı?

Hayır, seviye yok. İhtiyacın olan meditasyonu açıklamaları okuyarak bulabilirsin. Yeni başlıyorsan Meditasyona Başlangıç sersini izlemeni mutlaka öneririz.


Her zaman aynı dersler mi olacak?

Mevcut ders kütüphanemiz yeni yoga ve meditasyon dersleri eklenerek genişliyor. Yeni dersler için önerin olursa duymayı çok isteriz!Ritüeller Ay ritüelleri için neye ihtiyacım var?

Rahat oturabileceğin bir zemin ve bir kağıt kalem dışında hiçbir şey şart değil. Eğer kristallerin, kartların, tütsün ve mumların varsa kendine rahatça odaklanabileceğin bir ortam yaratman kesinlikle iyi bir fikir. O ayki ritüele özel yanında olmasını tavsiye edeceğimiz bir şey olursa mutlaka ritüelin açıklama kutusuna ekliyoruz.


Ay ritüelini ne zaman yapabilirim?

Ayın enerjisinden maksimum faydayı sağlaman yeni ay/dolunaydan 5 gün önce veya sonra yapmanı öneririz. Ama bu şart değil, ihtiyaç duyduğun gün ayın hangi dönemine denk gelirse, senin için doğru zaman odur. Gece veya gündüz yapman fark etmez, her an dünyanın bir yerinde gece! Ama özellikle dolunayda ayı görerek ritüele oturmanın daha etkili olduğunu savunanlar çok. Yeni ritüel yayına girdiğinde sosyal medya hesaplarımızdan ve email ile duyuruyoruz.


Sabah ritüeli üyeliklere dahil mi?

Bu seri aylık ve yıllık premium üyeliklere dahil ☀️
Mantralar


Flov Mantra'ların faydaları neler?

İstersen Mantra'yı dinlerken günlük aktivitelerine devam et. İstersen bir meditasyon olarak pratik et. Düzenli tekrarla Mantra’ların etkilerinden birkaçı:


✨ bilinçaltında pozitif düşünceleri yerleştirmene katkı sağlayacak.

✨ seni şu ana ve pozitif duygusal deneyimlere odaklanmaya teşvik edecek.

✨ sakinlik ve iç huzur sağlayarak stresini azaltmanı sağlayacak.

✨ özgüveni artıracak ve pozitif bir benlik algısı geliştirmene yardımcı olacak.

✨ bilinçli düzeyin dışında çalışarak negatif düşünce kalıplarının yerine olumlu kalıpları kendiliğinden yerleştirmeye başlayacaksın.


Mantra'lar üyeliklere dahil mi?

Aylık veya yıllık Premium üyelik başlatarak yayındaki Mantra'lara sınırsız ulaşabilirsin.